«

»

Print this Příspěvek

Správa sítí

Správa sítí

Výpočetní technika a informační a komunikační technologie obecně (ICT) jsou v současnosti kritickým problémem pro konkurenceschopnost každé firmy. Případný výpadek ICT může zavinit zastavení provozu celé firmy a způsobit finanční ztráty. Vedení firmy řeší dva protichůdné požadavky. Minimalizaci nákladů na straně jedné a zabezpečení maximální bezpečnosti a dostupnosti ICT na straně druhé.

Nechcete zdržovat své zaměstnance starostmi s IT? Nechcete budovat vlastní IT oddělení, které se bude starat o počítačovou síť a vše co s ní souvisí? V tom případě přenechte správu vnitrofiremní sítě společnosti s profesionálním přístupem, znalostmi a zkušenostmi. Pokud to dovolují bezpečnostní podmínky, můžeme řešit požadavky vzdáleně pomocí servisní VPN. Řešení pak nemusí být závislé na dojezdovém čase. Díky VPN přístupu je rovněž možné poskytovat asistenci zaměstnancům přímo na pracovní ploše jejich počítače (pomocí služby „Vzdálená pomoc“ vestavěné do MS Windows od verze XP). Detailní režim a rozsah spolupráce vždy vychází z individuální dohody se zákazníkem. Provádíme pravidelné profylaxe stejně jako servisní zásahy na vyžádání.

Co vše jsme schopni pro Vás zajistit?

  • správu pracovních stanic a serverů: instalace OS a aplikací, konfigurace, zabezpečení (firewall, antivirus), nastavení uživatelských práv
  • správu síťových služeb: file-server (souborový server), FTP server, DNS, DHCP
  • připojení do Internetu: výběr vhodného poskytovatele, související konfigurace routeru a firewallu
  • správu síťových prvků: router, switch, firewall, bezdrátový přístupový bod
  • vzdálenou asistenci: pomoc uživatelům MS Windows ve vnitřní síti pomocí služby „Vzdálená pomoc“
  • monitoring: nepřetržité sledování dostupnosti, správnosti a rychlosti odezvy serverů a jednotlivých služeb, volného místa na discích, stavu RAID pole apod.
  • podporu: telefonický a emailový zákaznický servis
  • zálohování: RAID proti selhání HDD, pravidelné zálohy souborů a databází na externí médium (HDD nebo LTO páska), dlouhodobá archivace záloh
  • doporučení, instalace a konfigurace software pro týmovou spolupráci

Permanent link to this article: http://www.rcom.cz/?p=31

The forecast for Prague by Wordpress Weather